KONVERENTS

“TEHNOSÜSTEEMID”

19.03.2024

Tallinna Tehnikaülikooli peahoone aulas toimuv konverentsipäev toob kuulajateni tehnosüsteemide aktuaalsuse. Tähelepanu pööratakse kogemuslugudele nii projekteerija, ehitaja kui ka kasutaja seisukohalt. Analüüsitakse tänast olukorda Eestis ja välismaal, kuid nähakse veel tuleviku väljavaateid. 

Kuulajad saavad praktilisi näpunäiteid, mida rakendada oma igapäevatöös. Hea võimalus esitada küsimusi oma ala spetsialistidele.

Täiendusõppe punkte (TP) on võimalik saada ainult kohapeal osalemisega.

Kogu koolituse läbinud saavad ehituse ja tehnosüsteemide inseneeria kutseala täienduskoolituse punkte: 5.0 TP (EEL- i poolt hinnatud)

Kogu koolituse läbinud saavad ehitiste energiatõhususe inseneeria kutseala täienduskoolituse punkte: 5.1 TP (EKVÜ poolt hinnatud)

Karli Aau

„BIM eile, täna ja homme“

Karli Aau on Revitis hoone tehnosüsteemide projekteerimise ja modelleerimisega tegelenud alates 2015. aastast. Karli on nii hariduselt, kvalifikatsioonidelt kui igapäevases tööelus seotud kütte- ja ventilatsioonisüsteemidega. Lisaks jagab ta oma teadmisi Reviti valdkonnas ka koolitajana.

Kirill Jermilov

“Hoone mehaaniline suitsutõrje”

Kirill Jermilov omab enam kui 19 aastat kogemust hoonete tehnosüsteemide projekteerimise valdkonnas, eelkõige on kokkupuude hoone sisekliima süsteemide ja hoone mehaaniliste suitsutõrje süsteemidega . Selle aja jooksul on ta töötanud projekteerijana ja vastutava spetsialistina. Alates 2008. aastast on Kirill juhtinud projekteerimisettevõtet Virtex OÜ. Igapäevaselt tegeleb ta insener-tehniliste konsultatsioonidega ning projekteerimisega.

Martin Thalfeldt

“Uute kortermajade energiamärgiste kvaliteet”

Martin Thalfeldt on Tallinna Tehnikaülikooli Liginullenergiahoonete uurimisrühma hoonete tehnosüsteemide kaasprofessor. Hetkel keskendub tema uurimistöö peamiselt andmepõhisele hoonete energiatõhususe ja sisekliima hindamisele. Martin on koostanud mitmeid juhendmaterjale hoonete fassaadide ja tehnosüsteemide kavandamiseks ning tal on varasemast praktiline kogemus kütte-, ventilatsiooni- ja jahutussüsteemide projekteerijana. 2023. aastal juhtis ta Tallinna Tehnikaülikooli poolt projekti “Kortermajade arvutuslike energiamärgiste kontroll”.

Taavi Telgma

“Arter Kvartali tehnosüsteemid ehitaja pilgu läbi”

Taavi Telgma on Tallinna Tehnikaülikooli vilistlane ning diplomeeritud veevarustuse- ja kanalisatsiooni ning kütte-, ventilatsiooni- ja jahutussüsteemide insener ehitustegevuse juhtimises. Samuti omab ta turvasüsteemide vastutava spetsialisti kutsetunnistust suitsutõrjesüsteemide ning vee- ja vahtkustutuse süsteemide paigaldamise ja hooldamise erialal.
Taavi on juhtinud tehnosüsteemide ehitust nii kortermajade, suurte äri-, tootmis- ja spordihoonete, haiglate, koolimajade ning viimasel kümnel aastal ka kõrghoonete rajamisel.

Margus Napp

“Ventilatsiooniagregaatidega seotud väljakutsed renoveerimisprojektides”

Margus Napp on ettevõttes ETS NORD Recair ventilatsiooniseadmete tootejuht alates 2021. aastast. Valdkonnas on staaži kokku 10 aastat ja varasem töökogemus on kütte-, ventilatsiooni- ja jahutussüsteemide insenerina Eesti suuremates projekteerimisettevõtetes. Magistrikraad on omandatud Tallinna Tehnikaülikoolis kütte ja ventilatsiooni erialal. Tootejuhina on Marguse igapäevasteks tööülesanneteks tootearenduse projektide juhtimine, uute lahenduste välja töötamine ning klientide toetamine tehnilistes küsimustes.

Kristi Nakkurt

“Tehnosüsteemide käikuandmise väljakutsed omanikujärelevalve vaatenurgast”

Kristi Nakkurt on töötanud kütte-, ventilatsiooni-, jahutussüsteemide ning hoonesisese veevarustuse ja kanalisatsioonisüsteemide omanikujärelevalvena üle 10 aasta. Vabatahtliku tööna panustab Kristi eriala arengusse läbi Eesti Kütte- ja Ventilatsiooniinseneride Ühenduse (EKVÜ) ja Eesti Veevarustuse ja Kanalisatsiooni Inseneride Seltsi (EVKIS).

Lauri Suu

“Renoveerimise eesmärgid ja mahud”

2023 saavutati Euroopa riikide vahel kokkulepe hoonete energiatõhususe direktiivi uusversiooni sisus. Sellest lähtub, mis ajaks mis hooneid ja mil määral tuleb renoveerida, et saavutada lõppeesmärk – kliimaneutraalne hoonefond aastaks 2050. 
Lauri Suu on pikalt töötanud erinevate korterelamute renoveerimist puudutavate meetmete välja töötamisel ning viimased 2 aastat juhtinud projekti „BuildEST“, mille eesmärk on olla hooandja hoonete renoveerimisele ja aidata ellu viia hoonete rekonstrueerimise pikaajalise strateegia eesmärke.

Siret Trei

“Uuendused energiatõhususe määrustes”

Siret Trei töötab hoonete energiatõhususe nõunikuna Kliimaministeeriumis. Ta omab pikaajalist töökogemust kütte-, ventilatsiooni- ja jahutussüsteemide insenerina sh arvutuslike energiamärgiste koostajana. Siret on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli magistriõppe keskkonnatehnika erialal.
Oma ettekandes tutvustab Siret, mis on uut 2025. aasta 1. märtsil jõustuvates energiatõhususe määrustes:
  • energiamärgiste uus skaala;
  • kütte ja jahutuse uued seadeväärtused;
  • kliimaandmete uuendamine;
  • metoodika täpsustused;
  • energiaarvutuste tõendamise uus kord.

KUULAJATE KÜSIMUSED ESITLUSTELE

„BIM eile, täna ja homme“

Karli Aau

"Arter Kvartali tehnosüsteemid ehitaja pilgu läbi"

Taavi Telgma

"Hoone mehaaniline suitsutõrje"

Kirill Jermilov

AJAKAVA


10.00 - 10.15 Konverentsi avasõnad

I plokk - Projekteerimine (10.15 - 12.10)

  • „BIM eile, täna ja homme“ - Karli Aau (AS Infragate Eesti)

  • “Hoone mehaaniline suitsutõrje” - Kirill Jermilov (Virtex OÜ)

  • “Ventilatsiooniagregaatidega seotud väljakutsed renoveerimisprojektides” - Margus Napp (ETS NORD AS)

12.10 - 12.50 Lõunapaus

II plokk - Ehitus ja näited praktikast (12.50 - 14.10)

  • “Arter Kvartali tehnosüsteemid ehitaja pilgu läbi” - Taavi Telgma (AS Merko Ehitus Eesti)

  • “Tehnosüsteemide käikuandmise väljakutsed omanikujärelevalve vaatenurgast” - Kristi Nakkurt (Must maja OÜ)

III plokk - Energiamärgis (14.15 - 16.15)

  • “Uute kortermajade energiamärgiste kvaliteet” - Martin Thalfeldt (TalTech)

14.40 - 15.10 Kohvipaus

  • “Renoveerimise eesmärgid ja mahud” - Lauri Suu (Kliimaministeerium)

  • “Uuendused energiatõhususe määrustes” - Siret Trei (Kliimaministeerium)

Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi ürituse sisus ja ajakavas.